Pepco chce otworzyć kolejne 6 tys sklepów w Polsce

Pepco chce otworzyć kolejne 6 tys sklepów w Polsce

Jak podkreśla Katarzyna Wilczewska, „chcemy mieć pewność, że klienci docenią naszą markę za jakość idącą w parze z ceną. Dzięki obecnym zmianom chcemy budować wizerunek marki dostępnej dla każdego, oferującej świetną jakość za dobrą cenę i nowoczesnej”. Ważnym aspektem, który zostanie przedstawiony, jest bardziej rozważne podejście do wzrostu i inwestycji w ramach całej grupy. W praktyce oznacza to, że firma będzie bardziej surowo EUR/USD: plan dla USA sesji 28 października. oceniała swoje projekty inwestycyjne i postawi na te, które obiecują najwyższy zwrot. W tym kontekście, planowane otwarcia nowych sklepów w obszarach, gdzie Grupa Pepco już jest obecna, będą starannie przemyślane. Plan zakłada otwarcie co najmniej 400 nowych sklepów netto w całej grupie w roku obrotowym 2024, co stanowi mniej niż liczba sklepów netto otwartych w roku obrotowym 2023, co pokazuje zrównoważone podejście do ekspansji.

Najpopularniejsze w BUSINESS INSIDER

Do końca 2023 roku planujemy metamorfozy 1800 lokalizacji, a w kolejnych dwóch latach nowy wygląd zyskają już wszystkie nasze sklepy w całej Europie” – skomentował Aleksandr Cikaidze, Pepco Retail Director. Powierzchnia sprzedażowa w zmodernizowanych sklepach Pepco, dzięki między innymi zmniejszeniu części magazynowej i zredukowaniu liczby przymierzalni, zwiększyła się średnio o 12%. Nowy format sklepów został na wiosnę wprowadzony w 16 wrocławskich sklepach sieci. Wśród ważnych zmian jest również nowe logo, które zostało już wprowadzone w kilkunastu wrocławskich sklepach marki oraz będzie docelowo wdrażane w nowo otwartych punktach, oraz modernizowane wśród istniejących już sklepów. Średnia powierzchnia sprzedaży w zmodernizowanych sklepach Pepco wzrośnie o ponad 14 mkw. Zwiększenie powierzchni umożliwi bardziej przejrzystą ekspozycję asortymentu i wzrost liczby oferowanych produktów średnio o 15 proc.

E.Leclerc ogłasza zwolnienia grupowe i zamyka dwa sklepy. Strata sięga niemal miliona złotych

W szczególności, firma ma zamiar zwiększyć skalę swojej działalności we Włoszech i Hiszpanii oraz skoncentrować się na Wielkiej Brytanii jako największym rynku w strukturze grupy. Ponadto, firma ma zamiar przeprowadzić przegląd swojego programu odnowy sklepów w Europie Środkowej i Wschodniej, co może oznaczać modernizację istniejących placówek. Jednym z kluczowych aspektów będzie również usprawnienie generowania gotówki oraz staranne przyjrzenie się, jak kapitał jest alokowany w różne obszary działalności. Warto zaznaczyć, że firma ma także plany dotyczące odbudowy rentowności swojej podstawowej działalności, czyli sklepów Pepco, zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To może oznaczać skoncentrowanie się na doskonaleniu operacji w istniejących sklepach oraz wprowadzeniu efektywniejszych strategii handlowych. Sklep Dealz, o powierzchni 520 mkw., otwarto w parku handlowym przy ul.

Jak założyć sklep internetowy? Poznaj 10 praktycznych kroków

“uspokajają” wizualnie jego wnętrze oraz, podobnie jak nowy layout, pomagają klientom w poruszaniu się w poszukiwaniu konkretnych produktów. Chcemy wyglądać nowocześnie, podkreślając nadal, jak ważne są dla nas niskie ceny, na przykład eksponując je w kolorze czerwonym – opowiada przedstawicielka sieci. Po pierwsze, Grupa Pepco zamierza otworzyć co najmniej 400 nowych sklepów netto w całej swojej sieci. To znaczący krok, który potwierdza jej zobowiązanie do dalszego rozwoju i zwiększenia obecności na rynku detalicznym.

  1. Aktualnie Pepco obecne jest w 15 krajach, sieć informowała, że w tym roku planuje między innymi otwarcia swoich pierwszych sklepów w Niemczech i Grecji.
  2. Produkty Pepco będzie można znaleźć w kilku popularnych serwisach.
  3. Jak poinformowała nas Katarzyna Wilczewska corporate communication manager Pepco, zmieniane jest m.in.

Kasjerki z supermarketów mają dość. “Przywołać ręką to możesz psa”

Rebranding wszystkich modernizowanych sklepów to także nowe logo sieci, nowe koszyki zakupowe, a także nowe wzornictwo odzieży dla pracowników oraz zmodernizowane zaplecze sklepów. Światowe rynki pędzą nad sprzecznymi sygnałami Nową koncepcję sklepów przetestowano w 16 wrocławskich sklepach, potem przyszła kolej na sklepy w Warszawie. Istniejące sklepy Pepco będą modernizowane przez kolejne trzy lata.

Żabka stawia na polskich dostawców. Odpowiadają za 98 proc. produktów nabywanych przez sieć

Zamiast tradycyjnego niebiesko-czerwono-biało-żółtego logo nad drzwiami wejściowymi i nie tylko pojawi się bardziej nowoczesne, oparte na odcieniach niebieskiego i fioletu. Jednakże, akcje Pepco na GPW doświadczyły niedawno spadków, osiągając nowe historyczne minima w okolicach 20,7 zł za walor. Inwestorzy zareagowali również na bankructwo głównego akcjonariusza Pepco Group, Steinhoff International, obawiając się zwiększenia podaży akcji na rynku. Głównym celem Grupy Pepco jest wzmocnienie swojej pozycji na kluczowych rynkach, a w tym kontekście firma planuje kontynuację swojego sukcesu na istniejących rynkach Europy Zachodniej.

Polska, gdzie mieści się najwięcej naszych sklepów będzie pierwszą na starcie tego procesu, dołączą do niej także Czechy, Rumunia, Słowacja i Węgry. Do końca 2023 roku planowane są więc metamorfozy 1800 lokalizacji, a w kolejnych dwóch latach nowy wygląd zyskają już wszystkie sklepy Pepco w całej Europie. Powierzchnia sprzedażowa w zmodernizowanych sklepach Pepco, dzięki zmniejszeniu części magazynowej i zredukowaniu liczby przymierzalni, zwiększyła się średnio o 12%. Powierzchnia sprzedażowa w zmodernizowanych sklepach Pepco zwiększyła się średnio o 12%. Stało się tak dzięki między innymi zmniejszeniu części magazynowej i zredukowaniu liczby przymierzalni.

Zdaniem grupy, w Polsce marki Dealz (wzorowana na brytyjskim Poundland, z szeroką gamą znanych międzynarodowych marek FMCG i produktów ogólnego użytku w niskich cenach) i … To nie jedyna duża zmiana, która ostatnio została wprowadzona przez sklep. Od niedawna Pepco zdecydowało się wejść na rynek e-commerce.

Zmian w wyglądzie i działalności sklepów jest kilka, jednak największą zmianą jest nowe logo firmy. Dotychczas logo firmy Pepco była w kolorze, niebieskim, żółtym, czerwonym i białym. Sieć postanowiła to zmienić i teraz nowo otwierające się sklepy posiadają logo w odcieniach fioletu i niebieskiego. Nowe logo można już podziwiać w 50 nowo otwartych sklepach.

Pepco stawia teraz na odcienie fioletu i niebieskiego oraz nowocześniejszą formę. Zmiany można zobaczyć we wszystkich nowo otwieranych sklepach. W październiku odświeżone logo pojawiło się w 50 nowych lokalizacjach w Europie. Pepco tylko w październiku przeprowadziło rebranding w 50 sklepach w Europie. Jak czytamy w portalu, cały proces ma potrwać dłużej niż rok.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *